Antikvariát a klub Fiducia

18.00–22.00

Antikvariát i galerie budou otevřeny, připraveny jsou workshopy pro děti i rodiče s lektory Marcelou a Maxem Lysáčkovými a literární soutěž v antikvariátu.

18.30 Klíč kacířské bludy k rozeznání otvírající aneb po stopách Koniáše a libri prohibiti – literární happening

(náměstí Edvarda Beneše)

Antikvariát a klub Fiducia spolu s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu v rámci Ostravské muzejní noci připomenou formou literárního happeningu osudy některých „bludných, pohoršlivých, podezřelých neb zapověděných kněh“ stejně jako životní peripetie jejich tvůrců. Proč R. W. Emerson říká, že „spálené knihy osvítily svět“? Které spisy se nechtěně a proti své vůli staly nástroji politiky? Kdy, kde a proč docházelo k pálení Hrabalových děl? Jsou texty Henryho Millera opravdu jen čistá pornografie? A které dnešní publikace by měly být podrobeny očistným plamenům? Alespoň částečné odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších zajímavostí se dozvíte během večera. Přineste si své nemilované knihy a staňte se tovaryši pátera Koniáše!

Vše bude zakončeno stylově mezi regály knih v antikvariátu Fiducia u svařeného vína (v případě nepříznivého počasí se celá akce přesouvá tamtéž).

Akce Antikvariátu a klubu Fiducia podporují: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Ostrava, Nadace české architektury, Moravskoslezský kraj, MUDr. David Feltl, tiskárna Printo, Portaflex, Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz

KONTAKT:

Antikvariát a klub Fiducia
Nádražní 30 (vchod z Mlýnské ulice)
702 00 Ostrava
E-mail: akce@antikfiducia.cz
Web: www.antikfiducia.com
T +420 596 117 312