Národní zemědělské muzeum

19.00, 20.00, 21.00, 22.00 a 23.00
Komentované prohlídky Jak se staví muzeum?

Dne 21.9. 2018 došlo k předání staveniště investorem a tím byly spuštěny práce na adaptaci dvou továrních hal z počátku 20. století na moderní muzeum. Přestavba si klade za cíl zachovat ráz průmyslového areálu Dolní oblasti Vítkovic při zajištění technických požadavků na ochranu a prezentaci sbírek Národního zemědělského muzea. Přijďte se podívat na historický okamžik procesu výstavby depozitárně-expozičního objektu a buďte svědky realizace architektonické vize Josefa Pleskota, který se v minulosti podílel mj. na řadě řešení v Dolní oblasti Vítkovic. Součástí prohlídky bude také krátké ohlédnutí za stavebním procesem, který již řadu měsíců probíhá. Délka prohlídky je 30 minut.

Maximální kapacita jedné komentované prohlídky je 20 osob.

Vstup na staveniště je povolen jen s průvodcem, návštěvníci budou procházet po předem stanovené trase a budou dbát pokynů  průvodce.

Ochranné pomůcky budou zapůjčeny na místě.

Prohlídky začínají před vstupem do bývalého skladu žáruvzdorného materiálu, GPS: 49.8215583N, 18.2808844E

Z důvodu pořádání sobotních akcí v Dolní oblasti Vítkovice (RunTour, koncert kapely Kabát), bude během konání Ostravské muzejní noci omezen přístup k halám Národního zemědělského muzea. Prosíme návštěvníky, aby přicházeli a přijížděli pouze ze strany od ulice Ruské (od Velkého světa techniky), přístup od dolu Hlubina a Místecké bude uzavřen.

Nutná rezervace předem na www.ostravskamuzejninoc.cz.

KONTAKT:

Národní zemědělské muzeum s. p. o., pobočka Ostrava
Bývalá hala veronikárna a sklad žárovzdorného materiálu při ulici Vítkovická v Dolní oblasti Vítkovice
kancelář: Odboje 1941/1, Ostrava

www.nzm.cz
frantisek.svabenicky@nzm.cz
+ 420 778 111 517