Výstavní síň Sokolská 26

Výstavní síň Sokolská 26, která je provozována Centrem kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, příspěvkovou organizací Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz zahájila svou činnost v roce 1993. Nachází se, jak již napovídá její název, v prvním patře historické vily na Sokolské třídě 26. Dramaturgie uvádí výrazné a nezpochybnitelné umělecké osobnosti, které vytvářejí a naplňují pojem soudobé české výtvarné scény. Prezentována jsou nejen díla předních českých i některých zahraničních výtvarníků, ale jsou pořádány také skupinové výstavy, převážně mladých umělců z různých regionů. Kurátorem výstav je Ing. Milan Weber.

16.00–23.00 Volný vstup do expozic

Václav Buchtelík (1990)

Výstava mladého malíře, výrazného absolventa Fakulty umění Ostravské univerzity z ateliéru malby prof. Daniela Balabána. Buchtelíkův expresivně laděný projev vychází z obav a úzkostí nad stavem současného světa. Autor představí monumentální i drobné obrazy a novou sérii objektů.

17.00–18.00 Adolf Dudek – Malování pro děti

Zábavná, interaktivní show, při které se pobaví i dospělí. Vtipnou formou vás seznámíme se skutečným ilustrátorem dětských knih a jeho prací, od počáteční inspirace až po vznik celé knihy. Vyzkoušejte si, jak snadno se dá cokoli nakreslit a to pouze prostřednictvím základních geometrických tvarů. Součástí show jsou soutěže a hlavně humor!

18.00–20.00 Malování na obličej

18.00–20.00 Výtvarné zastavení na Sokolské

Výstavní síň Sokolská 26 nabídne v rámci letošního ročníku Muzejní noci řadu tvůrčích aktivit zaměřených na radost z umění i výtvarné rozjímání. Expozice výstavy se promění v umělecký ateliér, v němž si budete moci vyzkoušet různé postupy výtvarné tvorby.

20.00–22.00 Workshop enkaustiky

Enkaustika neboli malování horkým voskem je technika pocházející z antického Řecka. Tento způsob tvorby je pro svou jednoduchost stále oblíbenější. I naprostý laik může díky snadným postupům vykouzlit nádherné krajinné i abstraktní motivy. Každý účastník si odnese vlastní obraz na sololitové destičce a další práce na křídovém papíře.

Kapacita 8 účastníků – nutná rezervace předem na www.ostravskamuzejninoc.cz.

KONTAKT:

Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, příspěvková organizace
Výstavní síň Sokolská 26

Sokolská třída 26
702 00 Ostrava
www.ckv-ostrava.cz
www.sokolska26.cz
sokolska26@ckv-ostrava.cz
+420 596 138 937